5 dolog, ami még a legerősebb kapcsolatot és szerelmet is tönkreteszi
Egy komoly kapcsolatban kompromisszumot kell kötnünk, ha azt szeretnénk, hogy minden megfelelően, és kiegyensúlyozottan működjön. Ha mindenki csak megy a saját feje után, annak bizony nem lesz jó vége.
A párkapcsolatok nem egyik napról a másikra érnek véget, a felszín alatt olyan problémák lappangnak, melyekről, ha idejében beszélnénk, talán nem okoznák a kapcsolat halálát. Ezek a problémák, ha nem oldódnak meg idejében, képesek lerombolni egy hosszútávú kapcsolatot is.
1.Kritizálás
A partnerünk kritizálása egy erősen kapcsolatgyilkos viselkedés. Mielőtt elkezdenénk kötekedni, elemezgetni a viselkedését, gondoljuk meg százszor, hogy mit mondunk. Megváltoztatni úgysem tudjuk, inkább fogadjuk el. Szeressük ugyanúgy, mint kapcsolatunk elején, és ne kötekedjünk vele állandóan. A kritizálás sosem egy jó megoldás.
2.Sértegetés, megsértődés
Ha valami nem tetszik, jobb, ha nyíltan megbeszéljük, ugyanis a sértegetés, vagy a megsértődés soha nem vezet jóra. Tiszteljük partnerünket, és önmagunkat annyira, hogy nyíltan, célozgatás nélkül beszélgetni tudjunk problémáinkról. Ha sértőnek érzünk egy helyzetet, vagyis minket bántott a partnerünk, azt is beszéljük meg, ne fojtsuk vissza.
3.A másik fél hibáztatása
Ha valami a mi hibánk miatt történik, akkor ismerjük be, hogy tévedtünk. Soha ne hibáztassuk a másikat, ne kenjük rá a tévedéseinket. Ne próbáljuk magunkat tökéletesnek beállítani, a másikról pedig ne fessünk olyan képet, mintha ő lenne az, aki semmit sem tud rendesen megcsinálni. Vállaljuk mindig a felelősséget.
4.Közömbösség, csend
A hallgatás, és a közömbösség nagyon meg tudja mérgezni a kapcsolatot. Semmi sem bosszantóbb annál, mintha egy bizonyos probléma esetén a homokba dugjuk a fejünk, hallgatunk, és a minden mindegy álláspontba helyezkedünk. Ha a partnerünk azzal próbál büntetni, hogy egy vita, vagy egy nagyobb probléma esetén csak hallgat, akkor nagyon át kell gondolnunk, hogy mit tudunk kezdeni hosszútávon ebben a kapcsolatban.
5.Teljesítsd a kívánságaim!
Ha az egyik fél állandóan azt várja el a másiktól, hogy teljesítse a kívánságait, akkor egy ilyen kapcsolatban nem beszélhetünk egyenjogúságról. Azért vagyunk egymás mellett, hogy egyenlő félként legyünk jelen a kapcsolatban, senki sem jó tündér, hogy egyfolytában a másik kívánságait lesse.
Forrás: tudasfaja.com